2024. 12. 03.

Kortdex

Minden gaming hír egy helyen

Gran Turismo – Rossz üzenet, jó film (Vélemény)

3 perc olvasás
Néha nem ártana kiszinesíteni a valóságot.
Gran Turismo (2023)

Pár napja az Etele plázában megnézhettem a Gran Turismo filmet, ami egy igaz történetre alapuló sztorit mutat be. A fő üzenete az akart lenni, hogy ha hiszel magadban, bármit elérhetsz – de szerintem eléggé rosszul lett átadva.

Maga a film (SPOILER)

A film azzal kezdődik, hogy a főhősünk, Jann Mardenborough (Archie Madekwe) nagyon rá van függve a Gran Turismo nevű online autóversenyző-szimulátorra, és bár apja többször is megkéri, hogy töltse valami hasznos dologgal az idejét, ő inkább játszik tovább. Hogy miért, azt én sem tudom – szerintem eléggé para volt az apuka, én féltem volna tőle.

A Nissan egyik marketingese, Danny Moore (Orlando Bloom) kitalálja, hogy megpróbálhatnák beültetni a Gran Turismo játékosait rendes versenyautókba. A legtöbb edző, akit felkeresett, elutasítja a lehetőséget, mondván, hogy túl kockázatos, és mi van, ha valaki meghal. Az utolsó edző, egy ex-versenyző, Jack Salter (David Harbour) elvállaja a munkát.

Miután Jann felállít egy új rekordot az egyik versenypályán, bekerül a GT Academy versenylistájába, ahol összegyűjtik Európa 8 legjobb játékosát egy meccsbe, és a legjobbak elmehetnek a GT Academybe, ahol a legjobban teljesítő megpróbálhat rendesen versenyezni. Jann az online versenyben pár pillanattal gyorsabb csak valakinél, és innen kezdődik az üzenet rossz átadása.

Miért nem tetszik?

A film nagyon jó sztorival rendelkezik, de az üzenet az, hogy ha elég szerencsés vagy, bármi sikerülhet. Pár pillanat, pár millisecundum, ilyen kis különbségek a Formula 1-nél nem készségből, hanem szerencséből jöhetnek, főleg úgy, hogy sokszor nem is az első helyért versenyzett Jann. A sztoriban vannak jó és meglepő csavarok, a kép szép, a színészek pedig jók (mondjuk én magyar szinkronnal néztem). Értem én, hogy igaz történetre alapul, de ha az igaz történet ennyire eltér az átadandó üzenettől, nem ártana egy picit kiszinesíteni; egy két helyen biztosan nem lett volna rossz Jannt a legjobbként mutatni.

Ezek mellett nagyon erős product placement van az egész filmben, viszont szerintem a versenyzésről szóló filmekben a legészrevehetetlenebbek az ilyen termékmegjelenítések. Ha láttál már focimeccseket, Formula 1 versenyeket, vagy bármilyen kompetetív sportról élő közvetítést, jól tudhatod, hogy tele van szponzorokkal minden; mezek, pólók, falak, sisakok, cipők, labdák, alsógatyák, minden. Nyilván, ha nem olyan szemmel nézed, mint ahogy én néztem, észre sem veszed, viszont a filmben nagyon erősen tolták a termékmegjelenítést a PlayStationnek, a Nissannak, meg még a kitudjamilyen cégeknek, akik partnerek voltak a film elkészítésében.

1 komment ezen: “Gran Turismo – Rossz üzenet, jó film (Vélemény)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .